ATATÜRK KÖŞESİ

Gençliğe Hitabe

 

GENÇLİĞE HİTABEEy Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istikbalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur.
Bu temel, senin en kiymetli hazinendir. Istikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedbahtların olacaktir. Bir gün, istikbal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atilmak için,içinde bulunacağın vaziyet imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemis bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanin bütün kaleleri zaptedilmis, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere. memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve delalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri sahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emmelleriyle tevhit edebilirler. Millet fakru zaruret içinde ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen,Türk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç oldugun kudret, damarlarındaki asil kanda mecvuttur.

M.Kemal ATATÜRK 

 

formu doldurun

biz sizi arayalım...

SOSYAL MEDYADA BİZİ İZLEYİN

Atlas Koleji'ni sosyal medya'da izleyin, bizimle ilgili gelişmeleri takip edin...

E-BÜLTEN KAYIT

E-Bülten sayfamıza kayıt olun; yeni haber, duyuru ve fırsatlardan ilk siz haberdar olun...

ATLAS EĞİTİM KURUMLARI DANIŞMA HATTI

Soru, görüş ve önerilerinizi 0.352 327 10 70 numaralı telefondan "Atlas Eğitim Kurumları Danışma Hattı" na iletebilirsiniz...

0.352 327 10 70